loading

Modelet OPEL ZAFIRA TOURER.

Per çdo stil jetese ka nje model Opel Zafira Tourer: Zafira Tourer Essentia, Zafira Tourer Enjoy ose Zafira Tourer Cosmo. Zgjedhja eshte e jotja.

Essentia

Opel Zafira Tourer Essentia qe kushdo e pelqen qe nga fillimi. Si edhe nga vete emri, dizajni i brendshem elegant ka gjithçka qe te beje drejtimin e makines nje kenaqesi.

Lista e pajisjeve standarde perfshin:

 • pasqyra elektrike dhe me ngrohje me ngjyren e trupit te makines
 • mbyllje e komanduar e dyerve
 • xhama elektrik
 • rregullim i lartesise se ndenjeses se shoferit
 • ndriçim gjate dites
 • mbeshtetese me mbajtese per gota
 • 3 ndenjese individuale te perkulshme, rreshti i dyte
 • ESP®Plus
 • Jastek ajeri ballor dhe anesore per shoferin dhe pasagjerin e pare
 • Pedal Release System
 • Rrota 16 inch prej çeliku me tasa

Enjoy

Me shume stil dhe nivel i shkelqyer i pajisjeve standarde. Opel Zafira Tourer Enjoy ka personalitet te shtuar.

Karakteristikat kyçe te Essentia:

 • Ajer i kondicionuar me kontroll manual
 • Radio cd 300 me ekran informacioni te trefishte, mundesia MP3 dhe aux-in
 • Konsol me mbeshtetese dhe mundesi depozitimi
 • Ndarese bagazhi e cila mund te hiqet
 • Ndriçim ne tavan

Enjoy Sport Pack

Per individualitet dhe me shume sportivitet Sport Pack eshte ideale. Gjithashtu permireson e edhe nivelin e pajisjeve ndjeshem.

Pajisje shtese te Enjoy:

 • Ndenjese sportive
 • Jastek I regullueshem per ndenjesen e shoferit dhe pasagjerit te pare
 • Timon me pjesen fundore te drejte dhe telekomandim
 • Marsh me lekure
 • Pedale sportiv
 • Shasi me e ulet
 • Xhama te prapem te erret
 • Drita per mjegull, perpara
 • Copa Lace/Atlantis, Jet Black

Cosmo

Superior ne çdo detaj, Opel Zafira Tourer Cosmo eshte thjesht me i miri. Futu brenda, bej nje udhetim dhe bashkoju klasave te privilegjuara.

Karakteristikat kyçe te Zafira Tourer Cosmos:

 • Xham panoramik dhe tavan panoramik
 • Timon lekure me panel kontrolli
 • Kontroll i drejtimit dhe limit shpejtesie
 • Kontroll elektronik i ajerit te kondicionuar
 • Vend depozitimi poshte ndenjeses se shoferit dhe pasagjerit te pare
 • Xhama elektrike reshti i pare dhe i dyte
 • Xhama te prapem te erret
Përshkrimet dhe ilustrimet e veçorive mund t'i referohen apo shfaqin pajisje opsinale që nuk përfshihen në modelin standard. Informacioni i përfshirë ka qenë i saktë në kohën e publikimit. Ne rezervojmë të drejtën për të bërë ndryshime në dizajn dhe pajisje. Ngjyrat e shfaqura janë vetëm ngjyra të përafërta me ngjyrat e vërteta. Pajisja opsionale e ilustruar ofrohet me tarifë shtesë. Disponueshmëria, veçoritë teknike dhe pajisjet e ofruara në automjetet tona mund të variojnë ose mund të jenë të disponueshme në shtete të caktuara ose mund të ofrohen vetëm me kosto shtesë. Për informacion të saktë mbi pajisjet e ofruara në automjetet tona, kontakto me ose partnerin tënd lokal të Opel-it.
promo 
Shko në krye